Forum

Wysokie premie w ZDiTM

wysłane przez Jasiek 36

Phobos napisał(a):

> Poniekąd. Chcesz ciąć te linie, które są nierentowne, zatem niemal > wszystkie.

Powtórzę jeszcze raz twierdzę tylko, że możnaby przykładowo dwa kursy jakieś linii nierentownej zastąpić jednym powiedzmy o mniej więcej wyśrodkowanym czasie przyjazdu na przystanki, ale tylko takie którymi jeździ bardzo mało pasażerów. Pozwoli to częściowo zminimalizować koszty. Natomiast nigdy nie napisałem, że należy zmniejszyć częstotliwość linii np. 107 lub 61, które są według wyników badań potoków nierentowne, ale jeździ nimi dużo pasażerów. Tak więc zostawmy analizowanie i wprowadzanie konkretnych zmian fachowcom od komunikacji. :)

> Wiesz, gdyby mi pocięto rozkład jazdy jakiejś linii, z której > korzystam i powiedziano by mi "możesz pojechać wcześniejszym > kursem", to wyszedłbym wcześniej z domu (bo tak czy inaczej > musiałbym) i po prostu przeszedł się pieszo. W portfelu zostałoby > mi 1,9 zł więcej, ja byłbym zdrowszy, a na miejsce byłbym o tej > samej godzinie, o której jeździłem przed cięciami.

To jest twój wybór, ale zdecydowana większość pasażerów, która korzysta z komunikacji miejskiej, bo nie ma poprostu innego środka transportu to i tak poczeka na inny kurs, z jednego prostego powodu, ponieważ podróżują na długich odległościach z jednego celu podróży do drugiego. A ten kurs to wcale nie musi być zatłoczony, ponieważ tak jak prędzej napisałem, jeżeli zmniejszać częstotliwość to tylko na tych liniach i tylko w tych godzinach lub dniach, w których jeździ bardzo mało pasażerów. A przecież trzeba co jakiś czas przeprowadzać badania potoków i więźby oraz zmiany, bo jak nie zmieniałoby się nic to komunikacja odstawałaby od potrzeb pasażerów, czyli np. na jednej linii pojazdy jeździłyby za rzadko i przepełnione, a na drugiej za często i prawie puste.
Wysokie premie w ZDiTM · 17 lat temu · kajetansz
Re: Wysokie premie w ZDiTM · 17 lat temu · kapil
Re: Wysokie premie w ZDiTM · 17 lat temu · Piotr
Re: Wysokie premie w ZDiTM · 17 lat temu · MQ
Smutna tradycja · 17 lat temu · smollo
Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · Jasiek
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · kapil
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · MQ
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · techno
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · mmm
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · konjo 
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · techno
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · konjo 
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · LLUZNIAK
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · techno
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · konjo 
Re: Czyżby podział ZDiTM-u? · 17 lat temu · Jasiek
Które linie rentowne? · 17 lat temu · end
Re: Które linie rentowne? · 17 lat temu · techno
Po prostu skandal · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Po prostu skandal · 17 lat temu · LLUZNIAK
premie w zditm · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: premie w zditm · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: premie w zditm · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: premie w zditm · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: premie w zditm · 17 lat temu · konjo 
Re: premie w zditm · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: premie w zditm · 17 lat temu · konjo 
Re: premie w zditm · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: premie w zditm · 17 lat temu · konjo