Forum

A jednak stanęły...

Do godz. 6 trwał strajk szczecińskiego MZK. Nie wiadomo, czy była to tylko krótsza wersja strajku ostrzegawczego, który może trwać 2 godziny, czy miał to już być strajk generalny. Jedna z wersji mówi, że związkowcy przestraszyli się, że protest nie przyniesie efektu. Po godz. 5 miasto było gotowe już uruchomić komunikację zastępczą.

wysłane przez techno

jasiek napisał(a):

> A czemu bezsensowne pytanie, czyżbyś nie zniżył się do > wykonywania tych zawodów? A na to wyzywanie przez > klientów/pasażerów można znaleźć sposób, wystarczy mieć > cięty języczek w stosunku do nich. Wiem, bo przetestowałem to > dorabiając na kasie.

Pracowałem dawno (2003 rok) w sprzedaży bezpośredniej i też byłem wyzywany, więc wiem, co to znaczy.

> Ta dyskusja to faktycznie jest trochę bez sensu, bo Wy nadal > twierdzicie swoje, choć w żaden sposób nie udowodniliście, > że średnia płaca brutto w 2007 r. w grupie motorniczych > wyniosła 3.495 zł., no oprócz tego linka na stronie Urzędu > Miejskiego, gdzie takie coś to i ja mogę napisać, gdyż tam > jest tylko odpowiedź na zapytanie radnych, bez żadnych > potwierdzeń. A i tylko nie piszcie od razu, że niby o coś > oskarżam kierownictwo MZK lub kogoś innego kto takie dane > podał, bo w żaden sposób nie mam możliwości, aby takie coś > potwierdzić, ale wiem z opowiadań ile pracują i zarabiają co > niektórzy motorniczy i kierowcy i to na pewno nie jest aż tyle.

Czy dane podane przez dyrektora MZK Pana Krystiana Wawrzyniaka są dla Ciebie niewiarygodne? Czy jako potwierdzenie chcesz dokument z podpisem dyrektora na biurko? Z przyjemnością wybiorę się do dyrekcji MZK i taki papier z podpisami Wszystkich Świętych wyciągnę. Podał je najpierw w odpowiedzi na zapytanie radnych Prezydent Beniamin Chochulski. Przygotował je pewnie ktoś z działu finansowego/ekonomicznego MZK i podpisał się pod nimi zastępca dyrektora MZK Zbigniew Bil oraz dyrektor MZK Krystian Wawrzyniak.

Napisałem w którymś z wcześniejszych postów, że najlepszą weryfikacją zarobków motorniczych byłyby ich roczne zeznania podatkowe - PIT-y. A nikt ich nie pokaże, bo wyjdzie, ile tak naprawdę zarobili w zeszłym roku. Każdy będzie się chwalił dokumentem z kasy, że pobrał 1600 zł i biadolił, że mu ciągle mało, ale już nie powie, że dostał na święta bony za np. 500 zł na osobę w rodzinie i poszedł do Tesco kupić nowy 26" telewizor LCD.

To nie moja wina, że w MZK mają ekstra płatne nadgodziny, "trzynastki", deputaty, nagrody jubileuszowe, bony, stażowe, odprawy itp (ktoś to może skorygować?). Po prostu te wszystkie pozycje obciążają fundusz płac, który został tak nabity dodatkami przez podpisany za poprzedniego dyrektora układ zbiorowy. To wszystko się wlicza do średniego wynagrodzenia. Te dane potwierdziłby również Główny Urząd Statystyczny. Jeżeli ktoś się chce kłócić z metodologią, uznawaną za powszechną w całym kraju (zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym), to ja po prostu wysiadam.

Tyle ode mnie. Jeżeli ktoś chce kopać dołki pod sobą i doprowadzać własny zakład na skraj bankructwa, to życzę powodzenia. Związki zawodowe w tym kraju już nie jeden zakład do tego doprowadziły.

-- Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
A jednak stanęły... · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · Romus19
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · Phobos
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · LLUZNIAK
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · Phobos
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · Wojtek
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · alat57
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły... · 16 lat temu · alat57
A jednak stanęły · 16 lat temu · Romus19
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · M21
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Jasiek
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · alat57
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · alat57
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Iwo
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Iwo
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · MaK
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły [ OT ] · 16 lat temu · Iwo
Re: A jednak stanęły [ OT ] · 16 lat temu · techno
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Jasiek
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · MQ
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Jasiek
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · MQ
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Jasiek
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · MQ
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · alat57
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · alat57
Re: A jednak stanęły [OT] · 16 lat temu · Moderator
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Wojtek
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · M21
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Wojtek
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Administracja
Płaca · 16 lat temu · M21
Re: Płaca · 16 lat temu · techno
Re: Płaca · 16 lat temu · Phobos
Re: Płaca · 16 lat temu · Iwo
Kolejna propaganda · 16 lat temu · techno
Re: Kolejna propaganda · 16 lat temu · torwid 
A jednak stanęły · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Administracja
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Iwo
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · 662
Re: A jednak stanęły · 16 lat temu · Volunteer