Forum

Zatłoczone autobusy z Polic

Horrendalne sceny dzieją się podczas godzin szczytu w autobusach linii nr 106 i 107 - alarmuje Jakub Matura. Chodzi oczywiście o tłok.

wysłane przez Phobos 17

> Ja tego nie stwierdzilem.

Mowisz, że A na Kormoranow sie nie sprawdzi, ale jednak B na Arkonskim sie sprawdza. Zdradz mi, jaka jest rownica miedzy tymi osiedlami, ze to co z powodzeniem sprawdz sie na jednym, nie bedzie dzialalo na drugim.

> Pomysl, a sie dowiesz czemu tak jest. Podpowiedz - korki w centrum > miasta...

A 68 to niby centrum omija? Wydarzenia losowe zawsze wystepuja i rownie dobrze A moze jezdzic punktualnie, a 68 miec -30...

> Nie sa sluszne. Mozna ludzi z Thugutta uzaleznic od Komrmoranow, ale ludzi > z Bandurskiego nie uzaleznisz tylko od Bandurskiego.

A kto mowi o uzaleznianiu kogokolwiek? Kolejna analogia - B omija przystanek "Wiosny Ludow", ale mieszkancy ulicy Chopina nie sa "uzaleznieni" tylko od przystanku "Chopina"...

> Jezeli tam by mialo kursowac 68, nie mam nic przeciwko. A czemu na korzysc > 5% pasazerow, 95% ma dostac po pupie?

Twierdzisz, ze dla mieszkancow Zawadzkiego dojazd bezposredni do Wyszynskiego jest super atrakcyjny, wiec dlaczego mialoby to byc strata dla mieszkancow Kormoranow?

> Nie ma w sumie innych osiedli na polnoc, ktore nie bylyby polaczone z > Rodla - jedynie to Twoja byla Lucznicza ma male eno.

O czym ty piszesz? Moglbys prowadzic dyskusje na argumenty zamiast insynuowac cos? Nigdy nie chcialem miec linii na Rodła. Nigdzie nie napisalem "69 na Rodła", wiec daj sobie spokoj.

> Skoro je zmieniles, to odpowiednio jest skomentowalem.

Ale ja nie zmienilem pogladow od 1,5 roku - jak to napisal Błażej! I przedstawiam je w kazdym kolejnym poscie, czego ty starasz sie nie zauwazyc.

> Wiec co Ci nie pasuje?

Nie pasuje mi to, ze (jak kazdy na twoim miejscu) bronisz sie rekoma i nogami przed utrata swoich przywilejow.

Nie obraz sie, ale zachowujesz sie doslownie jak zwiazek zawodowy :-/

> No, Komuny Paryskiej to taki troche lipny wezel komunikacyjny. Co do Rodla > i Kollataja - popatrz analogicznie na os. Dabie (taki przyklad mi wpadl > teraz do glowy) - maja dojazd do Zdroje Krzyzowka i do Basenu Gorniczego - > 2 wazne wezly komunikacyjne na pawobrzezu i co - trzeba zlikwidowac dojazd > na ktorys z nich, bo maja za dobrze?

Nie przyrownoj Basenu Górniczego do Placu Rodła...

> Wybacz, ale skoro Ci tlumacze co i jak, a ty dalej swoje, to czlowiekowi > chce sie zygac na taki widok :(

Jeszcze raz upraszam o utrzymywanie jako-takiego poziomu jezykowego wypowiedzi :-/

Swoja droga, to moge napisac to samo - skoro tlumacze co i jak, a ty ciagle zamiast prowadzic dyskusje mnie obrazasz, to czlowiekowi... zle sie robi.

> > Drugie po Placu Orła Białego skupisko banków w Szczecinie, ZUS, GUS, > PZU, > > największy biurowiec w Szczecinie, > > Powod, dlaczego 68 jest linia przywilejowa - bo jezdzi pod najwyzszy > budynek w miescie. Wybacz, ale wlasnie spadlem na podloge :-)

Piszac w twoim stylu - nie wiem jak zdales mature, z takim poziomem zrozumienia tekstu...

> I dlatego trzeba zlikwidowac ta linie, ktora prowadzi w tyle waznych > miejsc, zeby dodatkowo dociazyc zapchane juz 57 i 2/3/12. Znowu Ci musze > poklaskac.

Obracasz kota ogonem - nie chodzi o to, ze mieszancy Kormoranow mają lepiej niż mieszkańcy innych osiedli. I zapominasz dodac, ze zamiast 68 mialoby jezdzic A.

> > A wszystko to dostępna dla mieszkańców Kormoranów za bilet o nominale > 1,90 > > zł (0,95 ulgowy), bez przesiadek - nie uważasz, że jesteś w sytuacji > > lepszej od 90% mieszkanców wszystkich osiedli wielkopłytowych? > > Nie uwazam tak - to ze mam dobry dojazd w jedno miejsce, nie oznacza, ze > dojazd do wszystkich

To teraz ja bede wkladal slowa w twoje usta i zobaczymy jak sie poczujesz, OK? Wiec twierdzisz, ze z Kormoranow linie powinny sie rozjezdzac we wszystkie strony? I dopiero jak bedziesz mial linie wszedzie, to rozwazysz czy bedziesz juz uprzywilejowany czy moze mają ci jeszcze lotnisko wybudowac?

> - widze, ze jestes troche zamknietym czlowiekiem,

:-/ I znow twoja metoda - a ja widze, ze jestes troche ograniczonym czlowiekiem

> skoro dla Ciebie Pl. Rodla jest samym Szczecinem,

Znow wkladasz jakies slowa w moje usta...

> Jezeli chodzi o odleglosc w kilometrach - nie jest. Jezeli chodzi o czas > dojazdu - jest!

Gdyby skierowac 68 na trase Kormoranow - Kołłątaja, to czas przejazdu wyniosłby 8 minut - co obala mit pt. "najblizsza jesli chodzi o czas dojazdu".

> A po cholere 68 ma jezdzic na Kollaaja, skoro jezdza tam juz 3 inne linie?

No widzisz! Sam udowadniasz, ze najlepiej 68 poprostu zlikwidowac :-)

> Fajnie ze mieszkalesz dluzej na lewobrzezu niz ja zyje, ale co to ma do > linii 68? Obaj zyjemy od poczatku jej istnienia w takiej formie jakiej > jest.

Nie ma nic, ale oznacza to, ze nie masz prawa zarzucac mi, ze nie mam pojecia o czym pisze.

> 1. Linia 68 powstala po to aby

Pracowales w 1994 roku w MZK, ze wisz, dlaczego powstala? Powiedz raczej "linia 68 spelnia 2 zadania".

> a) uniezaleznic kilka tysiecy mieszkancow od jeden petli autobusowej

Kilka tysiecy? Skoro tak, to uniezaleznijmy 20 tysiecy mieszkancow Polic mieszkajacych najblizej linii 107 od jednej petli nazywanej Placem Rodłą i zrobny 110 na Kołłątaja :-/ Darujmy sobie tak irracjonalne argumenty, OK?

> b) odciazyc i tak juz przepelniony wezel Kollataja

Śmiem twierdzic, ze pętla Kołłątaja ani wówczas, ani dziś (po reformie peronow) nie jest przeciążona.

> 2. Rozwiazanie nieco inne i mniej kosztowne - 69 na Studzienna, A na > Rugianska. Prawdopodobnie w Twoim projekcie miales taki zapis, juz nie > pamietam.

Ze wzgledu na ciagle niepewna sytuacje nt. przetargow nie wyliczylem tego nigdy, ale mozemy policzyc umownie 2 warianty:

1. 69 na Studzienna, A na Rugianska (nigdy tego nie proponowalem - brak przystanku przy "komuny Paryskiej" w kierunku Rugianskiej) i 68 bez zmian. 2. 69 na Studzienna, A na Kormoranow, likwidacja 68.

Zanim policzymy szybka analiza: Ad. 1. Na odcinkach Komuny - Studzienna i Komuny - Rugianska linie 69 i A sie zastepuja. Przy zachowaniu systemu wzkm bez podzialu na MAXI i MEGA, oszczednosc wynosi okolo 7,28 wzkm dziennie (bez uwzglednienia dojazdow do Ludowej). Ad. 2. Na odcinku do Studziennej 69 zastepuje A - 291,6 wzkm dziennie wiecej niz obecnie. A trafia na Kormoranow, na trase o ok. 0,85 km ktrotsza od tej na Studzienna. Na 88 kursach dziennie daje to 149,6 wzkm oszczednosci dziennie. Likwidacja 68 to 396 wzkm oszczednosci dziennie. Razem: 254 wzkm oszczednosci dziennie.

Wyliczenia pobierzne tak jak mowilem i ciagle bez podzialu na tabor MAXI i MEGA.

> 3. "Trzeba dolozyc na 57 i 2" - latwo mowic, trudniej zrobic, pamietaj!

Podobnie w przypadku twojej propozycji, aby 68 kursowalo tez poza szczytem.

> A tak podsumowac na razie nasze wywody - ogolnie Marcin wpadles w pewien > szal i nie myslisz jak normalny czlowiek

Czy naprawde wszyscy potrafia wylacznie atakowac innego dyskutanta, zamiast wystawiac argumenty? :-/

> - chcesz zlikwidowac linie, z > ktorej dziennie korzysta kilka tysiecy ludzi, bo wg Ciebie oni maja za > dobrze.

Po raz kolejny pomijasz fakt, ze chce zamiast tej linii wprowadzic inna, obslugiwana wylaczne taborem przegubowym... W kwestii czy mieszkancy Kormoranow maja za dobrze, proponuje o wypowiedz mieszkancow np. prawobrzeza. W kwestii "kilku tysiecy" - maksymalnie 9000 ludzi dziennie przy zalorzeniu, ze kazdy kurs jest maksymalnie zapchany. W praktyce - polowa z tego, jesli zalorzymy, ze ten kto jechal nia rano do pracy/szkoly jedzie nia po poludniu do domu. A warto przypomniec, ze po poludniu w drodze do centrum nie raz widzialem 68 puste (co przeciez jest normalne, bo potoki sa wowczas skierowane z centrum).

> A co w tym takie dobrego, skoro ludzie nie mieszcza sie do > autobusu?

Dobre jest w tym to, ze wolalbym widziec na Kormoranow przegubowe dąbskie volvo na linii A.

> Gdybys zliwkidowal 68 to bys mial tak, jakbys zlikwidowal D i E, a A i B > zrobil w szczycie co 15 minut, "bo oni tez maja za dobrze".

Jesli nie widzisz roznicy w polorzeniu swoim, a mieszkancow prawobrzeza, to pozostawie to bez komentarza, bo jestes najlepszym komentarzem dla samego siebie.

--- Brak najnowszych informacji na mój temat jest spowodowany Twoją absencją w Piekle

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · MQ
Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · mmm
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Jacek
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · Phobos
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · konjo 
badania? · 18 lat temu · Phobos
Re: badania? · 18 lat temu · MQ
Re: badania? · 18 lat temu · Phobos
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · t105n 
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · t105n 
Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · dudek (gość)
Re: Zatłoczone autobusy z Polic · 18 lat temu · novy (gość)
zatłoczone autobusy do polic · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)