Forum

Nie ma po czym jechać

Dziś około godziny 13:45 nieopodal skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Mazurskiej doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego w kierunku placu Rodła. Przyczyną był około 25-cm ukruszony fragment prawej szyny. Pierwszy w zatrzymaniu stanął wagon Moderus Beta MF15AC 602 (12/3). Po interwencji pogotowia torowego i ponad półgodzinnej przerwie ruch tramwajów linii 1, 5, 9, 11 i 12 wznowiono. 

wysłane przez Michal 2

ricardo78 napisał(a):
MZK owszem remontowało to torowisko w 1992 tutaj pełna zgoda,ale nie na całym odcinku.Robili tylko od Rodła do Grunwaldzkiego.Dalszą część do ówczesnego placu Sprzymierzonych robiła prywatna firma na podwykonawstwo.Warto również wspomnieć,że ta firma robiąc ten remont wymieniła jedynie szyny bez krzyżownic na przejeździe z Piastów w Wojska Polskiego(Wojska było wtedy nieprzejezdne tramwajowo,zaczęto remont i rozgrzebany zostawiono mniej więcej na wysokości restauracji Sorrento),rozjazdy i krzyżownice pozostały stare.Wymienili za to tor na Piastów między Jagiellońską a Sprzymierzonych w kierunku Grunwaldu.Prawdopodobnie zostało im trochę szyn,zatem wbudowali je tam.
A linii nocnych było wtedy 3 na tej trasie.1,4 i 5.Wszystkie jednocyfrowe miały swoje odpowiedniki w nocy,a jedynka wówczas chyba już nie jeździła w dzień,jedynie w nocy do czasu całkowitego zawieszenia.Zbiegło się to również z zawieszeniem 10tki.Na początku remontu Piłsudskiego skrócono 10 do Firlika,a po zakończeniu zawieszono całkowicie aż do reaktywacji.

Było coś takiego przez moment po rozgrzebaniu Wojska Polskiego, że 1 (ze Stoczni, nie z Potulickiej, a 5 z Ludowej) jeździła bardzo krótko przez Jagielońską po czym została zawieszona, ale z wyjątkiem nocek. I zgadza się. 10,11 i 12 nie miało nocnego odpowiednika. Do Pomorzan w nocy tylko 3,4,6 i 8! Taki motyw tez pamietam.
A to Wojska P. i zawieszona 1 to takie długie lata się ciągnęło. Po czym reaktywowano długo, długo później 1 do Potulickiej co 18 czy 24 minuty jakoś i to 105N solo! :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
1
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · Michal
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · Pepe
Odbiegamy...... · 1 rok temu · ricardo78