Forum

Nie ma po czym jechać

Dziś około godziny 13:45 nieopodal skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Mazurskiej doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego w kierunku placu Rodła. Przyczyną był około 25-cm ukruszony fragment prawej szyny. Pierwszy w zatrzymaniu stanął wagon Moderus Beta MF15AC 602 (12/3). Po interwencji pogotowia torowego i ponad półgodzinnej przerwie ruch tramwajów linii 1, 5, 9, 11 i 12 wznowiono. 

wysłane przez ricardo78 0

Michal napisał(a):
Było coś takiego przez moment po rozgrzebaniu Wojska Polskiego, że 1 (ze Stoczni, nie z Potulickiej, a 5 z Ludowej) jeździła bardzo krótko przez Jagielońską po czym została zawieszona, ale z wyjątkiem nocek. I zgadza się. 10,11 i 12 nie miało nocnego odpowiednika. Do Pomorzan w nocy tylko 3,4,6 i 8! Taki motyw tez pamietam.
A to Wojska P. i zawieszona 1 to takie długie lata się ciągnęło. Po czym reaktywowano długo, długo później 1 do Potulickiej co 18 czy 24 minuty jakoś i to 105N solo! :D

Ta dzienna jedynka przez Jagiellońską to nie był taki zbyt krótki epizod jak piszesz.Trwało to chyba ze 2 albo 3 lata jak dobrze pamiętam.12 przeniesiono wtedy z Głębokie-Pomorzany na obecną trasę na Dworzec Niebuszewo wraz z zamknięciem Wojska(stan torowiska był tragiczny).Wszystkie służby 1 tzw.wówczas długie(całodzienne)do stoczni obsługiwał Golęcin,Niemierzyn miał tylko dwie"długie" i chyba prawie wszystkie "krótkie" czyli szczytówki.12 i 11 obsługiwał w całości Niemierzyn.Gdy rozkopano Piłsudskiego,11 przejął Golęcin(do Potulickiej z Ludowej),a po remoncie już brygad Niemierzynowi wszystkich nie oddał(obie zajezdnie obsługiwały 11 wspólnie).Poza tym jeszcze podczas remontu Piłsudskiego były dwie ciekawe kwestie.5 jeździła Pomorzany -Krzekowo(przez Jagiellońską,obsługę zapewniał w całości Niemierzyn) a 4 Pomorzany-Głębokie(również Niemierzyn i przez Jagiellońską)natomiast poranne(lub szczytowe) i wieczorne zjazdy i wyjazdy z Niemierzyna na 4 i 5 odbywały się przez Kolumba na Pomorzany.Po prostu nie było innej drogi.A 12 chyba wtedy jeździła na Potulicką o ile mnie pamięć nie myli.

Natomiast 2N jeździła istotnie na Pomorzany ale przez Wyszyńskiego,nie przez Nową i Dworcową.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...
Post został wyedytowany przez autora.
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · ricardo78
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · Pepe
Odbiegamy...... · 1 rok temu · ricardo78