Forum

Nie ma po czym jechać

Dziś około godziny 13:45 nieopodal skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Mazurskiej doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego w kierunku placu Rodła. Przyczyną był około 25-cm ukruszony fragment prawej szyny. Pierwszy w zatrzymaniu stanął wagon Moderus Beta MF15AC 602 (12/3). Po interwencji pogotowia torowego i ponad półgodzinnej przerwie ruch tramwajów linii 1, 5, 9, 11 i 12 wznowiono. 

wysłane przez ricardo78 0

kajetansz napisał(a):
Ciekawa jest sprawa wędrówek wagonów generacji N między zajezdniami. Baaa, nawet innych wagonów dwuosiowych. Dobrym rozwiązaniem by było stworzenie pełnej listy jak wędrowały. W tramwajach rodziny 105N i późniejszych jest to do odtworzenia, nawet jest tutaj w Księdze Taborowej. Super sprawą by była pełna lista taborowa wszystkich tramwajów w Szczecinie.

Wędrówka Nek między Golęcinem i Niemierzynem to istotnie kuriozum. Gdy Golęcin zaczął dostawać 105tki to część"trumien"trafiało na Niemierzyn, a stamtąd gorsze w zamian od razu na żyletki. Motorowe i doczepne.Pamiętam np. doczepny 424. Przeszedł na Niemierzyn, trochę pojeździł i przeszedł remont blacharski z malowaniem. A potem fiku-miku znowu był na Golęcinie bo Niemierzyn dostał 102jki.Tych roszad było istotnie sporo.

Natomiast ciekawa jest kwestia doczepnego 411. Albo gdzieś stał w czeluściach Niemierzyna kupę czasu (bo go nigdy tam nie widziałem na linii ,a namolnie chodziłem oglądać wyjazdy i zjazdy na ówczesnej zajezdni,a miał stare malowanie i jeszcze "naklejany" numer) albo stacjonował wcześniej gdzieś indziej.Po raz pierwszy ujrzałem go chyba w 1994 roku u zmierzchu eNek trochę pojeździł w składzie ,po czym potem stał porzucony na Klonowica przed wjazdem na tor odstawczy( ten obecnie bez trakcji).

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...
Post został wyedytowany przez autora.
2
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · t105n 
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · ricardo78
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · N236
Re: Nie ma po czym jechać · 1 rok temu · Pepe
Odbiegamy...... · 1 rok temu · ricardo78