Informacje
I etap przebudowy Wyszyńskiego
za ZDiTM Szczecin,
dodane przez MQ; zmodyfikowane
23 maja rozpocznie się pierwszy etap przebudowy torowiska tramwajowego na węźle Wyszyńskiego.
Tramwaje linii 6 kursować będą objazdem: od przystanku „Dworzec Główny” przez ulicę Nową, plac Brama Portowa, plac Żołnierza Polskiego, plac Hołdu Pruskiego, ulicę Matejki i ulicę Malczewskiego do przystanku „Dubois” i dalej bez zmian. Częstotliwość kursowania nie ulegnie zmianie.
Kursy wyjazdowe i zjazdowe przez ul. Dworcową z/do zajezdni Pogodno i Golęcin na liniach:
- 3 i 12 (z zajezdni Golęcin do Lasu Arkońskiego i Dworca Niebuszewo) – będą realizowane częściowo zmienioną trasą: od ul. Firlika przez ul. Matejki – pl. Hołdu Pruskiego – Bramę Portową – Potulicką,
- 3 i 12 (z Lasu Arkońskiego i Dworca Niebuszewo do zajezdni Golęcin) oraz 8 (do/z Gumieniec) – będą realizowane przez pętlę „Potulicka”.
Odwołane zostają skomunikowania:
- linii 5 i 11 z linią 6 z Gocławia,
- linii 58 i 102 z linią 6 na pętli „Gocław” (skomunikowania między liniami 6 i 102 przywrócone zostaną z dniem 1.06.2020).
Do czasu zakończenia II etapu przebudowy pl. Szarych Szeregów wybrane kursy linii 3 i 6 na pętli „Pomorzany” będą realizowane z innych torów.
Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 806 na trasie Dworzec Główny – Stocznia Szczecińska przez ulice: Kolumba, Nabrzeże Wieleckie, Jana z Kolna, Łady, Firlika, Antosiewicza, Nocznickiego. Kursy będą wykonywane z częstotliwością jak na linii 6.
Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
- Dworzec Główny (nr 22511),
- Dworcowa nż (nr 22721),
- Dworcowa (nr 22723),
- Wyszyńskiego (nr 10922, 10931),
- Bulwar Piastowski nż (nr 17411, 17414),
- Wały Chrobrego (nr 13514, 13511),
- Dworzec Morski (nr 13414, 13411),
- Dubois (nr 13312, 13322),
- Antosiewicza (nr 16511)
- Stocznia Szczecińska (nr 16421).
źródło: ZDiTM Szczecin