Strona główna
18 marca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych.
16 marca na linii 87 wprowadzona zostanie korekta międzyprzystankowych czasów przejazdu. Spowoduje to zmianę godzin odjazdów z poszczególnych przystanków. Liczba kursów i częstotliwość kursowania nie zmienią się.
brak komentarzy
„RetroBus” pragnie zaprosić wszystkich pasjonatów komunikacji miejskiej na imprezę witającą wiosnę 2024. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 marca.
brak komentarzy | czytaj dalej »
Na wniosek pasażerów 4 marca nastąpią zmiany w kursowaniu linii 58 i 59 w dni powszednie.
brak komentarzy | czytaj dalej »
4 marca nastąpią zmiany w kursowaniu linii 221 i 227. Uruchomione zostaną przystanki „Wołczkowo Strumykowa” w obu kierunkach zlokalizowane w Wołczkowie przy ulicy Lipowej, w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Przystanki te będą miały status przystanków na żądanie. Nastąpi także korekta międzyprzystankowych czasów przejazdu oraz godzin odjazdów.
Z prezydentem Szczecina, Piotrem Krzystkiem, rozmawiamy o priorytetach miasta w zakresie inwestycji w transport tramwajowy, a więc budowie nowych oraz modernizacji obecnych odcinków torowisk, zakupach tramwajów i autobusów oraz problemach kadrowych i częstotliwości połączeń. Czy w kolejnych latach w stolicy Pomorza Zachodniego powstanie nowa trasa tramwajowa?
brak komentarzy | czytaj dalej »
Dziś do ruchu powrócił Solaris Urbino 18 2871 po dziewięciomiesięcznej przerwie w kursowaniu, zaś w zeszły piątek na trasie pojawił się Solaris Urbino 18 2052 ostatnio widziany liniowo w listopadzie ub.r.
W ostatnich dniach na linii 222 zadebiutowały nowe MAN-y Lion’s City NL313 sprowadzone od przewoźnika BBG Eberswalde. W piątek (8 marca) pojazd o numerze 10826 kursował na popołudniowej zmianie brygady 222/1, zaś w sobotę (9 marca) 10827 zaprezentował się na 222/2.
Wraz z nowym rozkładem linii 88 zezwalającym na obsługę przez tabor kategorii MIKRO, dziś zadebiutowały pojazdy Mercedes-Benz Sprinter 516 CDI. Na brygadzie 88/1 kursuje pojazd o numerze 10828, zaś na 88/2 – 10829. Na wyświetlaczu pojazdy posiadają prawidłową informację o kierunku jazdy. Zostały sprowadzone na początku lutego od przewoźnika „De Lijn”.
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu ogłosił przetarg na dostawę do 20 nowych niskopodłogowych jednokierunkowych tramwajów. Jego zwycięzca dostarczy specjalistyczne wyposażenie obsługowe oraz zapewni pakiet eksploatacyjno-naprawczy. Oferty składać można do 22 kwietnia.
Pelplin: Pierwsze zakupy elektrobusów
Pelplin kupuje swoje pierwsze autobusy elektryczne. Dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu miasto chce nabyć trzy elektrobusy o długości od 10,5 do 12,5 metra.
Wielkopolska: MPK Poznań wysyła na naprawy pierwsze Bety
Poznańskie MPK właśnie ogłosiło przetarg na naprawę główną pierwszych posiadanych przez siebie Moderusów Beta, a dokładniej wagony MF 02 AC. Przewoźnik chce naprawić 5 lub maksymalnie 10 tramwajów w ciągu roku od zawarcia umowy.
MAN na małym objeździe
Solaris po raz ostatni jedzie, by zabrać pasażerów ze Studziennej
Odwiedź nasz fanpage
Encyklopedia
więcej »Konstal 116N/Na
W 1998 roku Konstal zbudował prototypowe wagony typu 116N (1 szt.) i 116Na (2 szt.).Są to przegubowe, osadzone na trzech wózkach, trójczłonowe tramwaje z 61% udziałem niskiej podłogi, która została umieszczona w środkowej części wagonu. "Stoszesnastki" były rezultatem prowadzonych w Konstalu prac rozwojowych nad nowoczesnym tramwajem, zapoczątkowanych budową pojazdu typu 112N. 116N i 116Na są, pod…Linia 525: Wernyhory - Zajezdnia Golęcin
Trasa: Wernyhory — Klonowica — Unii Lubelskiej — aleja Wojska Polskiego — rondo Olszewskiego — Arkońska — Niemierzyńska — Krasińskiego — aleja Wyzwolenia — rondo Giedroycia — aleja Wyzwolenia — plac Rodła — Piłsudskiego — Matejki — Malczewskiego — Parkowa — Dubois — Firlika — Antosiewicza — Nocznickiego — Stalmacha — Druckiego-Lubeckiego — Ludowa — Dębogórska — Zajezdnia Golęcin Jeszcze do…Linia 101: Plac Rodła - Police Jasienica Pętla
Trasa: Plac Rodła — aleja Wyzwolenia — Malczewskiego — Matejki — Gontyny — Sczanieckiej — Wilcza — Obotrycka — Bogumińska — Pokoju — Szosa Polska — Ogrodnicza — Ludgardy — Zagórskiego — Szosa Polska — Przęsocin: Szczecińska — Szczecin: Przęsocińska — Police: Asfaltowa — Wojska Polskiego — plac Chrobrego — Kościuszki — Jasienicka — [Kuźnicka —] Jasienicka — Dworcowa — Piastów — Ogrodowa (z…Forum
więcej » nowe posty Plac Rodła w docelowym kształcie | |
nowe posty Najnowsza „używka” podczas odpoczynku | |
nowe posty Powrót „trójki” i zmiana trasy „dwójki” | |
nowe posty Jeszcze więcej kursów linii B | |
nowe posty Nocny debiut Solarisa | |
nowe posty Nowe tramwaje dla Szczecina | |
nowe posty „Jamniki” wracają | |
nowe posty Ankieta | |
nowe posty Zwiększona częstotliwość kursowania linii 88, zmniejszona… | |
nowe posty Nowości na 222 |
Użytkownicy on-line: ARTUR2007, Burdziq, Igor Omsi 2, JendriX, kasper1, lukaszenko, Miejska Tatra, Mlixu, MlodyS53, pawel1988, Pepe, pioko17, QumpeL, wolvo1565, Wreti