Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Dalsze zmiany w rejonie placu Rodła

za ZDiTM Szczecin,

dodane przez MQ

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowisk tramwajowych 24 lipca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Dla linii A i G zawracanie w rejonie placu Rodła odbywać się będzie od przystanku „Brama Portowa” przez aleję Niepodległości, aleję Wyzwolenia, ulicę Piłsudskiego, ulicę Matejki, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego, aleję Niepodległości do przystanku „Brama Portowa”. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za pl. Rodła (kierunek Brama Portowa, nr 11535).

Autobusy linii B między przystankami „Brama Portowa” a „Rayskiego” w kierunku osiedla Arkońskiego kursować będą przez aleję Niepodległości, aleję Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego Matejki i dalej przez aleję Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).

Dla linii C i H zawracanie w rejonie placu Rodła odbywać się będzie od przystanku „Brama Portowa” przez aleję Niepodległości, aleję Wyzwolenia, ulicę Piłsudskiego, ulicę Matejki, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego, aleję Niepodległości do przystanku „Brama Portowa”. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Piłsudskiego przy budynku PZU (nr 11526). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła (kier. Brama Portowa, nr 11535).

Na liniach A, B, C, G i H utrzymany zostanie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku placu Rodła.

Autobusy linii 58 i 59 w kierunku Gocławia, Nehringa i Studziennej od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą w prawo w ulicę Matejki, nawrót na wysokości ulicy Małopolskiej i dalej przez ulicę Matejki na stałej trasie.

Autobusy linii 70 między przystankami „Starzyńskiego” a „Plac Grunwaldzki” w kierunku Urzędu Miasta kursować będą przez ulicę Małopolską, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego, plac Lotników, plac Grunwaldzki. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Lotników” (nr 17831, wspólny z linią 90). Nie będzie obsługiwany przystanek „Plac Rodła”.

Na linii 76 przywrócona zostanie trasa w obu kierunkach przez ulicę Wyszyńskiego oraz zawracanie na placu Żołnierza Polskiego. Przystanek końcowy „Brama Portowa” zlokalizowany będzie przy restauracji KFC (nr 10814). Przystanek dla wsiadających „Brama Portowa” zlokalizowany będzie na torowisku tramwajowym (przystanek wspólny z liniami pospiesznymi w kierunku prawobrzeża, nr 10813).

Autobusy linii 90 w dalszym ciągu kursować będą objazdem przez ulicę Świętego Wojciecha, z pominięciem placu Żołnierza Polskiego.

Na linii 107 przywrócona zostanie stała trasa i lokalizacja przystanku krańcowego „Plac Rodła” (przy budynku ZUS, nr 11523). Autobusy ponownie zatrzymywać się będą na przystanku „Malczewskiego” (w kierunku Polic).

Autobusy linii 835 między przystankami „Plac Rodła” a „Parkowa” w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursować będą przez aleję. Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez aleję Wyzwolenia i ulicę Malczewskiego. Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki:

  • „Plac Rodła” (przy wejściu do hotelu Radisson Blu, nr 11521),
  • „Malczewskiego” (wspólny z liniami 68, 101 i 107, nr 13011),
  • „Matejki” (w ciągu ulicy Malczewskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Matejki, nr 13141).

Nie będzie obsługiwany przystanek „Matejki” zlokalizowany w ciągu ulicy Matejki przed skrzyżowaniem z ulicą Malczewskiego (nr 13131).

Autobusy linii 522 i 532 między przystankami „Brama Portowa” a „Rayskiego” w kierunku Warszewa, Rostockiej, Osowa i osiedla Arkońskiego kursować będą przez aleję Niepodległości, aleję Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez aleję Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).

Autobusy linii 523 między przystankami „Plac Rodła” i „Rayskiego” w kierunku Zajezdni Golęcin kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez aleję Wyzwolenia.

Autobusy linii 524 i 525 w kierunku Polic i Zajezdni Golęcin od przystanku „Plac Rodła” kursować będą w prawo w ulicę Matejki, nawrót na wysokości ulicy Małopolskiej i dalej przez ulicę Matejki na stałej trasie.

Autobusy linii 529 między przystankami „Brama Portowa” a „Plac Rodła” kursować będą przez aleję Niepodległości i aleję Wyzwolenia. Przystanek krańcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532). Od przystanku krańcowego autobusy w kierunku Jaworowej i Krzekowa kursować będą przez aleję Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki, do przystanku „Plac Rodła” w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła (nr 11535) i dalej bez zmian.

Autobusy linii 530 w kierunku Podbórza od przystanku początkowego „Plac Rodła” zawracać będą na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki, dalej przez aleję Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i w kierunku Podbórza stałą trasą.

Autobusy linii 531 między przystankami „Brama Portowa” a „Plac Grunwaldzki” w kierunku Krzekowa kursować będą przez aleję Niepodległości, aleję Wyzwolenia, nawrót na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Matejki i dalej przez ulicę Piłsudskiego. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia na odcinku pomiędzy ulicami Małopolską i Mazowiecką (nr 11532).

Na liniach 522, 529, 531 i 532 uruchomiony zostanie przystanek „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku placu Rodła (wspólny z linią 835, nr 11330).

źródło: ZDiTM Szczecin

brak komentarzy