Przetarg na autobusy 2006

strona główna »
informacje »

W 2005 roku trzykrotnie nie udało się rozstrzygnąć ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przetargu na dziesięcioletnią obsługę dziennych linii autobusowych. Rok 2006 przyniósł dalszy ciąg walki przewoźników autobusowych o podpisanie długoterminowych umów, co w znacznym stopniu pozwoliło by na poprawę sytuacji taborowej.

Forum
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w wątku Przetarg na autobusy 2006
Sondy
Nie ma jeszcze żadnej sondy przypisanej do tego wydarzenia.
 Pewni dla banków
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 12.08.2006
Artykuł

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma 10-letnią umowę na wożenie pasażerów. Obowiązywać będzie do sierpnia 2016 roku. - Chyba oprawię ją w ramkę - cieszy się prezes firmy autobusowej.

26 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 SPPK będzie jeździć przez 10 lat
Maciej Kubień, 11.08.2006
Komunikacja miejska

Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że władze Miasta Szczecin podpisały ze Szczecińsko-Polickim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym umowę na obsługę dziennych linii autobusowych 63, 101, 102, 103, 106, 107, 109, 111 i F przez okres 10 lat, tj. od 15 sierpnia 2006 do 14 sierpnia 2016. SPPK otrzyma 4,27 zł za jeden kilometr przejechany autobusem typu MEGA i 4,16 zł za jeden kilometr wykonany taborem MAXI.

26 komentarzy

 
 

 Na razie nici z umowy
ToT, Kurier Szczeciński, 02.08.2006
Artykuł

Mimo szumnych zapowiedzi autobusy między Szczecinem a Policami znów będą jeździć na podstawie tymczasowej umowy. Kontrakt, który miał być podpisany na 10 lat, na razie nie może nabrać realnych kształtów. Wprawdzie po przegranych w dwóch instancjach procesach, szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego uznał w końcu, że oferta spółki z Polic spełnia wszystkie wymogi, ale nic z tego na razie nie wynika.

9 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Umowa na 10 lat
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 13.06.2006
Artykuł

Komisja przetargowa wybrała ofertę Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego na wożenie pasażerów autobusami przez 10 lat.

56 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Są umowy na dzienne linie autobusowe
Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza, 28.05.2006
Artykuł

Koniec prowizorki. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego podpisze roczne umowy z przewoźnikami na obsługę linii autobusowych.

28 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Znowu problemy z autobusami
ToT, Kurier Szczeciński, 24.05.2006
Artykuł

Już wiadomo, że przynajmniej część miejskich autobusów będzie kursowała po 31 maja. Jednej z miejskich spółek udało się w końcu po 2 latach wygrać przetarg na obsługę linii. Drugi szczeciński przewoźnik złożył niekompletną ofertę i stawki musi teraz negocjować. Podobnie jak spółka szczecińsko-policka, która wciąż liczy na 10-letni kontrakt.

11 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Autobusy w rękach radnych
Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza, 19.05.2006
Artykuł

Szósty przetarg na obsługę linii autobusowych w Szczecinie zakończy się fiaskiem, jeśli radni nie zgodzą się na wydanie dodatkowego półtora miliona złotych na komunikację.

8 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Będzie 12-miesięczna umowa?
za torwidem, 19.05.2006
Artykuł

Dziś w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na obsługę dziennych linii autobusowych przez okres 12 miesięcy. Przypomnijmy, że poprzedni przetarg, którego rozstrzygnięcie miało nastąpić w marcu, został unieważniony przed otwarciem ofert.

10 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Jazda przez 10 lat?
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 21.04.2006
Artykuł

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma szansę na 10-letnią umowę na wożenie pasażerów. Sąd przyznał rację SPPK, które twierdziło, że nie było podstaw do unieważnienia przetargu, co zrobił Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

21 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Przetarg na linie autobusowe znów się nie uda?
Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza, 19.04.2006
Artykuł

Od ponad roku ZDiTM nie potrafi skutecznie przeprowadzić przetargu na obsługę dziennych linii autobusowych. Szefowie spółek przewozowych są przekonani, że szóste podejście, w maju, też zakończy się porażką.

3 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Umowa na rok
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 03.04.2006
Artykuł

Piąty raz z rzędu przetarg na wożenie szczecinian autobusami komunikacji miejskiej ogłosił Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Cztery poprzednie zakończyły się fiaskiem.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Przetarg - podejście kolejne
za ZDiTM, 30.03.2006
Inne/Różne

Na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego pojawiło się ogłoszenie o kolejnym przetargu na obsługę dziennych linii autobusowych. Czas trwania zamówienia to ponownie 12 miesięcy. Tym razem zrezygnowano z podziału linii polickich na osobne części. Do pakietu "polickiego" powróciły również wybrane brygady linii 63. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 19 maja.

brak komentarzy

 
 

 Nasze autobusy się sypią!
Piotr Jasina, Głos Szczeciński, 27.03.2006
Artykuł

Szczecin. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego unieważnił przetarg dla przewoźników. ZDiTM tłumaczy że wartość przetargu przewyższała fundusze z budżetu miasta.

15 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Coraz gorzej w autobusach
Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński, 20.03.2006
Artykuł

Do końca marca obowiązują umowy, na podstawie których kursują autobusy. Firmy ze Szczecina i Polic przygotowują się do kolejnego przetargu na obsługę kilkudziesięciu linii. W piątek okazało się, że nie muszą się spieszyć, bo... postępowanie unieważniono przed otwarciem ofert!

4 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Wojna nerwów?
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 02.02.2006
Artykuł

Po trzech nieudanych próbach są kolejne przetargi na obsługę miejskich linii autobusowych. Prezes Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego już zapowiada protest.

18 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Sąd zamiast umowy
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 26.01.2006
Artykuł

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego skarży do sądu wyrok arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie przetargów na obsługę komunikacji autobusowej. - Wyliczyli, że taniej iść do sądu niż podpisać ze mną umowę - uważa Andrzej Markowski, szef Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Miasto nie mogło unieważnić przetargu na komunikację autobusową
mpr, Gazeta Wyborcza, 13.01.2006
Artykuł

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego niesłusznie unieważnił przetarg na funkcjonowanie dziennej komunikacji autobusowej w Szczecinie - orzekli arbitrzy z Urzędu Zamówień Publicznych. ZDiTM nie zgadza się z tym.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Miasto znów przegrało
ToT, Kurier Szczeciński, 12.01.2006
Artykuł

W Warszawie zapadł wczoraj po południu wyrok, który potwierdza, że władze Szczecina nie bardzo radzą sobie z utrzymaniem miasta. Jeśli się uprawomocni, triumfować będą Police.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)