Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Startuje przebudowa torowisk

za ZDiTM Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

9 stycznia rozpoczyna się pierwszy etap przebudowy torowisk – na odcinku od ronda Giedroycia do pętli „Dworzec Niebuszewo”. Spowoduje to zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

Tramwaje linii 2 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy na trasie Las ArkońskiTurkusowa.

Tramwaje linii 10 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy na trasie GumieńcePotulicka.

Tramwaje linii 12 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy na trasie Las ArkońskiPomorzany.

Na pętli „Kołłątaja” nastąpi zmiana kierunku ruchu – autobusy wjeżdżać będą od strony ronda Giedroycia, a wyjeżdżać przez ulicę Barbary i ulicę Długosza.

Autobusy linii 51 i 78 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” przez ulicę Krasińskiego, aleję Wyzwolenia, rondo Giedroycia do pętli „Kołłątaja”; powrót przez ulicę Barbary, ulicę Długosza, aleję Wyzwolenia, ulicę Krasińskiego do przystanku „Krasińskiego Wiadukt” i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” i „Dworzec Niebuszewo”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Krasińskiego” (w obu kierunkach – wspólny z liniami tramwajowymi).

Autobusy linii 87 na kursach do pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” przez ulicę Krasińskiego, aleję Wyzwolenia, rondo Giedroycia do ulicy Staszica i dalej bez zmian; powrót tą samą trasą. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” i „Dworzec Niebuszewo”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Krasińskiego” (w obu kierunkach – wspólny z liniami tramwajowymi).

Autobusy linii 87 na kursach do pętli „Kołłątaja” kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą jak linie 51 i 78.

Autobusy linii 69 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od przystanku „Orzeszkowej” przez ulicę Naruszewicza, ulicę Krasińskiego, aleję Wyzwolenia, rondo Giedroycia do pętli „Kołłątaja”; powrót przez ulicę Barbary, ulicę Długosza, ulicę Naruszewicza do ulicy Kołłątaja i dalej bez zmian. Nieczynny będzie przystanek „Niemcewicza”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Krasińskiego” (w kierunku pętli „Kołłątaja” – wspólny z liniami tramwajowymi) oraz „Orzeszkowej” (w kierunku pętli „Rugiańska” – naprzeciwko przystanku w stronę pętli „Kołłątaja”). Przystanek „Orzeszkowej” w obu kierunkach będzie miał status przystanku stałego.

Na linii 69 wszystkie kursy realizowane będą na trasie KołłątajaRugiańska (bez wydłużeń do pętli „Ludowa”).

Autobusy linii 57, 63 i 82 kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od ulicy Cyryla i Metodego przez ulicę Ofiar Oświęcimia, ulicę Staszica, rondo Giedroycia do pętli „Kołłątaja”; powrót przez ulicę Barbary, ulicę Długosza, aleję Wyzwolenia, rondo Giedroycia, ulicę Staszica, ulicę Ofiar Oświęcimia do ulicy Cyryla i Metodego i dalej bez zmian. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” i „Boguchwały”. W zamian uruchomione zostaną przystanki „Ofiar Oświęcimia” (w kierunku pętli „Kołłątaja” wspólny z liniami 53, 60 i 67; w kierunku ulicy Cyryla i Metodego na ulicy Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ulicą Staszica). Ponadto:

  • w obu kierunkach autobusy będą się dodatkowo zatrzymywać na przystankach „Kołłątaja” w ciągu ulicy Staszica;
  • przystanki „Cyryla i Metodego” zostaną czasowo przeniesione z dotychczasowej lokalizacji w rejon skrzyżowania ulicy Cyryla i Metodego z ulicą Ofiar Oświęcimia.

Autobusy linii B kursować będą według specjalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od przystanku „Krasińskiego Wiadukt” przez ulicę Krasińskiego, aleję Wyzwolenia, rondo Giedroycia, ulicę Staszica, ulicę Lubomirskiego do alei Wyzwolenia i dalej bez zmian. Nieczynny będzie przystanek „Niemcewicza”. Przystanek „Kołłątaja” w obu kierunkach zlokalizowany będzie w ciągu ulicy Staszica (wspólny z liniami 53, 60 i 67).

Autobusy linii 522 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od ulicy Cyryla i Metodego przez ulicę Ofiar Oświęcimia, ulicę Staszica do ronda Giedroycia i dalej bez zmian; powrót tą samą trasą. Nieczynne będą przystanki „Niemcewicza” i „Boguchwały”. W zamian uruchomione zostaną przystanki „Ofiar Oświęcimia” (w kierunku prawobrzeża wspólny z liniami 53, 60 i 67; w kierunku ulicy Cyryla i Metodego na ulicy Ofiar Oświęcimia za skrzyżowaniem z ulicą Staszica). Dodatkowo przystanki „Cyryla i Metodego” zostaną czasowo przeniesione z dotychczasowej lokalizacji w rejon skrzyżowania ulicy Cyryla i Metodego z ulicą Ofiar Oświęcimia.

Autobusy linii 523 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy zmienioną trasą: od przystanku „Orzeszkowej” przez ulicę Naruszewicza, ulicę Krasińskiego, aleję Wyzwolenia do ronda Giedroycia i dalej bez zmian; powrót tą samą trasą. Nieczynny będzie przystanek „Niemcewicza”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Krasińskiego” (w obu kierunkach – wspólny z liniami tramwajowymi) oraz „Orzeszkowej” (w kierunku pętli „Wiszesława” – naprzeciwko przystanku w stronę pętli „Cukrowa”).

źródło: ZDiTM Szczecin

28 komentarzy