Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Duże utrudnienia w rejonie placu Rodła

za Wiadomości Szczecin,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowisk tramwajowych w rejonie placu Rodła 16 czerwca (dla linii nocnych od nocy 16/17 czerwca) na okres około dwóch tygodni wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Autobusy linii 58 i 59:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię alei Wyzwolenia. Przystanek końcowy „Plac Rodła” (nr 11537) zlokalizowany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek przelotowy „Plac Rodła” (nr 11513), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Rodła.
 • W kierunku pętli „Gocław”, „Nehringa” i „Studzienna” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314) kursować będą przez ulicę Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ulicę Matejki do przystanku „Matejki” i dalej bez zmian. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Plac Rodła” (nr 11530) i „Malczewskiego” (nr 13011). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym (nr 11412).

Autobusy linii 68:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Malczewskiego i aleję Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11543), zlokalizowanego w ciągu ulicy Piłsudskiego za placem Rodła. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia” (nr 11410), „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314) i „Plac Rodła” (nr 11531).
 • W kierunku pętli „Świergotki” i „Rostocka” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11543) kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, plac Grunwaldzki, ulicę Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian.

Autobusy linii 70 od przystanku „Plac Grunwaldzki” kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, aleję Wyzwolenia, plac Żołnierza Polskiego, plac Hołdu Pruskiego, ulicę Małopolską do przystanku „Starzyńskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie przystanek „Mazurska” (nr 18811). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11541), zlokalizowany w ciągu ulicy Piłsudskiego pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Na linii 86 przywrócona zostanie lokalizacja przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11541) w ciągu ulicy Piłsudskiego pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dodatkowo w kierunku pętli „Osiedle Kaliny” i „Zakłady Piekarnicze” autobusy zatrzymywać się będą na przystanku „Plac Rodła” (nr 11535), zlokalizowanym w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła. Likwidacji ulegnie przystanek „Plac Rodła” (nr 11551), zlokalizowany w ciągu ulicy Mazowieckiej.

Na linii 87 likwidacji ulegną przystanki „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku pętli „Podbórz” (nr 11330) oraz „Mazurska” w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” (nr 18811).

Autobusy linii 101 kursować będą w relacji Police Jasienica PętlaPlac Rodła:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Malczewskiego i aleję Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11544), zlokalizowanego w ciągu ulicy Piłsudskiego pomiędzy skrzyżowaniami z aleją Wyzwolenia i ulicą Mazurską. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia” (nr 11410) i „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313).
 • W kierunku pętli „Police Jasienica Pętla” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11544) kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, plac Grunwaldzki, ulicę Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11530).

Autobusy linii 107:

 • W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Malczewskiego i aleję Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła” (nr 11545), zlokalizowanego w ciągu ulicy Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Mazurską. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia” (nr 11410), „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11314) i „Plac Rodła” (nr 11532).
 • W kierunku pętli „Police Wyszyńskiego Polana” od przystanku początkowego „Plac Rodła” (nr 11545) kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, plac Grunwaldzki, ulicę Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian.

Autobusy linii 812:

 • W kierunku pętli „Plac Kościuszki” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię alei Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11535) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11513), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Rodła.
 • W kierunku pętli „Kołłątaja” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ulicę Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ulicę Matejki, ulicę Malczewskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11530). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym (nr 11412).

Autobusy linii B:

 • W kierunku pętli „Osiedle Bukowe” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię alei Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11535) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11513), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Rodła.
 • W kierunku pętli „Osiedle Arkońskie” od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez aleję Niepodległości, plac Żołnierza Polskiego (aleję Kwiatową), plac Hołdu Pruskiego, ulicę Matejki, ulicę Salomei, ulicę Staszica do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegną dotychczasowe przystanki „Plac Rodła” (nr 11530) i „Rayskiego” (nr 12914). W zamian uruchomione zostaną przystanki „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11330), zlokalizowany w ciągu alei Niepodległości przed placem Żołnierza Polskiego, oraz „Matejki” (nr 13112), zlokalizowany w ciągu ulicy Matejki za skrzyżowaniem z ulicą Malczewskiego.

Autobusy linii C kursować będą na trasie skróconej do przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313), zlokalizowanego w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Małopolską. Powrót następować będzie przez ulicę Małopolską, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego (aleję Kwiatową), aleję Niepodległości do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11532).

Autobusy linii 522:

 • W kierunku pętli „Osiedle Kasztanowe” i „Dąbie Osiedle” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię alei Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11535) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11513), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Rodła.
 • W kierunku pętli „Warszewo” i „Rostocka” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ulicę Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ulicę Matejki, ulicę Malczewskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11532). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym (nr 11412).

Autobusy linii 523 w kierunku pętli „Cukrowa” i „Przecław” od przystanku „Rayskiego” kursować będą przez aleję Wyzwolenia, ulicę Piłsudskiego do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11543), zlokalizowany w ciągu ulicy Piłsudskiego za placem Rodła. Dotychczasowy kurs w relacji Zajezdnia Golęcin – Plac Grunwaldzki wykonywany będzie do przystanku „Plac Rodła”.

Autobusy linii 524 w kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ulicę Malczewskiego, aleję Wyzwolenia, ulicę Piłsudskiego do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Rayskiego” (nr 12941). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11543), zlokalizowany w ciągu ulicy Piłsudskiego za placem Rodła.

Autobusy linii 529 kursować będą na trasie skróconej do przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313), zlokalizowanego w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Małopolską. Powrót następować będzie przez ulicę Małopolską, plac Hołdu Pruskiego, plac Żołnierza Polskiego (aleję Kwiatową), aleję Niepodległości do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11532).

Autobusy linii 530 kursować będą na trasie Podbórz – Plac Żołnierza Polskiego. Przystanek końcowy „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11313) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ulicą Małopolską. Powrót następować będzie przez ulicę Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ulicę Matejki, ulicę Malczewskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Plac Rodła” w obu kierunkach (nr 11513 i 11532). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11535) w kierunku pętli „Plac Żołnierza Polskiego”, zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła, oraz „Filharmonia” (nr 11412) w kierunku pętli „Podbórz”, zlokalizowany na torowisku tramwajowym.

Autobusy linii 531 w kierunku pętli „Osiedle Bukowe” od przystanku „Plac Grunwaldzki” kursować będą przez ulicę Piłsudskiego, aleję Wyzwolenia, plac Żołnierza Polskiego, aleję Niepodległości do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Zlikwidowane zostaną przystanki „Mazurska” (nr 18811) i „Plac Lotników” (nr 17851). W zamian uruchomione zostaną przystanki „Plac Rodła” (nr 11535), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła, oraz „Plac Żołnierza Polskiego” (nr 11311), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Żołnierza Polskiego.

Autobusy linii 532:

 • W kierunku pętli „Osiedle Bukowe” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię alei Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11535) zlokalizowany będzie w ciągu alei Wyzwolenia za placem Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11513), zlokalizowany w ciągu alei Wyzwolenia przed placem Rodła.
 • W kierunku pętli „Osów” i „Osiedle Arkońskie” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ulicę Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ulicę Matejki, ulicę Malczewskiego, aleję Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła” (nr 11532). W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym (nr 11412).

źródło: Wiadomości Szczecin

15 komentarzy